Latvijas Futbola federācijas (LFF) Futbola akadēmijas jaunās sezonas otrajā turnīrā, kurā 25. un 26. februārī Olimpiskā sporta centra (OSC) hallē Rīgā sacentās U-14 vecuma grupas (2001. gadā dzimušo) futbolisti, pirmo vietu izcīnīja Rīgas reģiona izlase (vecākais treneris Dmitrijs Kohans), izmantojot savu galveno konkurentu neveiksmes.

Rīgas reģiona izlase turnīrā tika pie trim uzvarām, visos mačos savos vārtos neielaižot nevienu bumbu, bet vienīgais zaudējums tika piedzīvots pret Latgales reģiona izlasi (vecākais treneris Andrejs Sipailo), kas izrādījās pārāka ar 2:0. Rīdzinieki par spīti tam tomēr spēja kļūt par turnīra uzvarētājiem, jo Latgales pārstāvji zaudēja punktus mačos gan pret Kurzemes reģiona izlasi (0:1), gan arī pret Zemgales futbolistiem (0:0).

Rīgas komanda tādējādi ar deviņiem punktiem un iespaidīgu gūto un zaudēto vārtu attiecību (14:2) ieņēma kopvērtējuma pirmo vietu, bet otrajā vietā ierindojās Kurzemes izlase (vecākais treneris Igors Kičigins), kas tika pie septiņiem punktiem. Latgales pārstāvji arī ieguva septiņus punktus, tomēr sliktākas gūto un zaudēto vārtu attiecības dēļ palika trešajā pozīcijā. Zemgalieši (vecākais treneris Jānis Čaplinskis) ar tikai vienu zaudējumu un pieciem punktiem bija ceturtie, bet Vidzemes reģiona izlase (vecākais treneris Andis Rozītis) piedzīvoja četrus zaudējumus, iekrāja 2:19 gūto un zaudēto vārtu attiecību un palika piektajā vietā.

Turnīra simboliskajā izlasē iekļuva pa trim futbolistiem no BFC Daugava (Ivans DubodelovsRoberts Magrins unOļegs Gurevičs; treneris klubā Andrejs Sipailo) un Futbola skolas "Metta" (Rihards OzoliņšRobins Ušackis unAleksandrs Kartišovs; treneris klubā Andrejs Gluščuks). Divi spēlētāji simboliskajā izlasē pārstāv Jelgavas FA (Kristofers Zviņģelis un Roberts Kuligins; treneris klubā Jānis Čaplinskis), bet pa vienam pārstāv Liepājas SSS (Vladislavs Vizins; treneris klubā Dzintars Kazaks), Rīgas Futbola skolu (Dāvids Amdurs; treneris klubā Eduards Štrubo) un Šitika Futbola skolu (Aleksejs Krjukovičs; treneris klubā Dmitrijs Kohans).

LFF Futbola akadēmijas sezonas turpināsies ar vasaras posma pasākumiem LFF mācību un treniņu centrā "Staicele".

Šogad LFF Futbola akadēmijas pasākumos piedalās 2000., 2001. un 2002. gadā dzimušie talantīgie Latvijas jaunie futbolisti, kurus visas sezonas laikā izraugās reģionu izlašu treneri.

LFF Futbola akadēmijas stratēģiskais mērķis ir vispusīgi attīstīt, motivēt un atbalstīt labākos un talantīgākos pašmāju futbolistus, sagatavojot viņus kā potenciālus spēlētājus Latvijas izlasēm un audzinot viņus kā vispusīgi attīstītas personības. Ar LFF lēmumu tieši Futbola akadēmija šajā un turpmākajos gados tiek virzīta kā viens no prioritārajiem atbildības laukiem LFF darbā. Tā ir kļuvusi par nozīmīgu soli turpmākajā pašmāju spēlētāju sagatavošanā.

Fotogrāfijas pieejamas šeit

Izmantotie resursi:
lff.lv