Svētdien, 9. oktobrī, RTU stadionā risinājās Rīgas Futbola federācijas (RFF) organizētais un Latvijas Futbola federācijas (LFF) atbalstītais Latvijas amatieru minifutbola (8 pret 8) finālturnīrs, kurā sešu labāko Latvijas reģionu komandu konkurencē nepārspēta palika Kurzemi pārstāvošā "UPTK" vienība.

Ar izlozes palīdzību komandas tika sadalītas divās apakšgrupās pa trim komandām katrā un aizvadīja grupu turnīra etapu, pēc kura pa divām labākajām vienībām pusfinālos turpināja cīņu par čempiona titulu, kamēr trešo vietu ieguvējas savstarpējā mačā sadalīja divas noslēdzošās vietas turnīrā.

 Turnīra komandu kopbildes

A apakšgrupā vislabāk sekmējās Zemgales minifutbola flagmanim "Lokomotīve-Jelgava", kas ar rezultātu 4:1 uzveica Latvijas galvaspilsētas vienību "SFS/Sportima", savukārt ar minimālu 1:0 handikapu lika kapitulēt Vidzemes reģionu pārstāvošajai SK "Spēks/Valmiera". Otrās vietas liktenis izšķīrās rīdzinieku un valmieriešu duelī, kurā pārāki ar 2:0 izrādījās pēdējie, tādējādi nodrošinot ceļazīmi uz pusfinālu.

Tikmēr B grupā nākamajai čempionei "UPTK" neizšķirts un viena uzvara bija gana, lai izcīnītu pirmo pozīciju. Kurzemnieki pārliecinoši ar 5:0 sagrāva "Naujene" vienību no Latgales, bet mierizlīgumu 0:0 slēdza mačā ar FK "Kvarcs/Madona BJSS" (Ziemeļaustrumi). Ar trim punktiem otro vietu ieguva "Naujene", kas cīņā pret madoniešiem kaldināja 3:0 panākumu.

Pusfinālā "Naujene" ar 3:2 uzveica "Lokomotīve-Jelgava", savukārt "UPTK" ar divu vārtu handikapu (2:0) sarūgtināja SK "Spēks/Valmiera" vienību. Fināla mačā "UPTK" turpināja nosargāt savus vārtus neskartus, uzvarot latgaliešus ar 2:0, bet spēlē par bronzas medaļām valmierieši pārliecinoši ar 4:0 sagrāva jelgavniekus.

Duelī par piekto pozīciju uzvarēja "SFS/Sportima", kas ar 5:1 lika kapitulēt FK "Kvarcs/Madona BJSS".

 Turnīra foto galerija

Visas sešas finālturnīra dalībnieces saņēma garšīgas balvas, bet komandas, kas ierindojās pirmajā trijniekā, tika apbalvotas ar attiecīgās pakāpes medaļām un kausiem. Tāpat sveikti tika turnīra labākie spēlētāji individuālajās nominācijās, kur pārliecinoši dominēja "UPTK" vienības pārstāvji – labākā vārtsarga gods tika piešķirts Edgaram Potapenko, prasmīgākā trenera/menedžera tituls Igoram Koršakovam, savukārt kā trāpīgākais snaiperis tika sumināts trīs reizes sāncenšu vārtsargus pārspējušais Jevgeņijs Koršakovs. Tikmēr par turnīra vērtīgāko futbolistu organizatori atzina vicečempiones "Naujene" vārtsargu Edgaru Unguru.

 

 

Latvijas_amatieru_minifutbola_cempionats_UPTK_12102016.jpg