Par Latvijas 2. līgas čempionāta 2017. gada sezonas uzvarētāju svētdien, 29. oktobrī, kļuva Latgales reģionu pārstāvošā Daugavpils komanda LDZ Cargo/DFA, kas savā laukumā ar rezultātu 2:0 (1:0) pārspēja Rīgas vienību Monarhs/Flaminko.

Spēles ievadā liels teritoriālais pārsvars piederēja laukuma saimniekiem, kuri pie pretinieku vārtiem radīja vairākas vārtu gūšanas iespējas. Pārsvars deva pirmos gūtos vārtus 9. minūtē, kad ar precīzu soda sitienu izcēlās Pāvels Ostrovskis. Arī spēles turpinājumā Daugavpils pārstāvjiem laukumā bija nospiedošs pārsvars, tomēr otrie vārti sekoja vien 60. minūtē, kad no vārtu priekšas nekļūdīgs bija Ričards Raščevskis. Spēles atlikušajā daļā LDZ Cargo/DFA pārsvaru pārliecinoši nosargāja, lai arī mača izskaņā viesiem no Rīgas bija iespējas intrigu atjaunot.

 FOTO GALERIJA

 SPĒLES APSKATS

 SPĒLES IERAKSTS

LDZ Cargo/DFA vienība kā 2. līgas uzvarētāja nopelnījusi tiesības nākamajā sezonā pretendēt uz vietu komanda.lv 1. līgas čempionātā. Tāpat Daugavpils pārstāvji ieguvuši tiesības piedalīties 2018./2019. gada sezonas UEFA Regions Cup sacensībās.

Kā ziņots, abas komandas vietu finālā nopelnīja, uzvarot savās otrā posma apakšgrupās. Rīgu pārstāvošā Monarhs/Flaminko A grupā iekrāja četrus punktus, aiz sevis atstājot SK Super Nova un BSC Balvi, savukārt Latgales reģiona pārstāve LDZ Cargo/DFA B grupā izrādījās pārāka par SK Cēsis un FK Karosta futbolistiem.

Latvijas 2. līgas čempionāta pirmais posms kopš aprīļa norisinājās reģionālā līmenī, notiekot atsevišķām Rīgas, Vidzemes, Kurzemes/Zemgales, Latgales un Ziemeļaustrumu reģionu sacensībām. Katra reģiona spēcīgākā komanda (ieskaitot divas pārstāves no apvienotā Kurzemes/Zemgales čempionāta) nopelnīja tiesības piedalīties otrā posma sacensībās, kur sešas komandas sadalītas divās apakšgrupās un savā starpā aizvadīja viena apļa sacensības. Katras apakšgrupas labākā komanda iekļuva 2. līgas čempionāta finālā.

Pērnā gada finālā Grobiņas stadionā tikās vietējā Grobiņas SC komanda no Kurzemes reģiona un SK Cēsis no Vidzemes reģiona, dramatiskā cīņā papildlaikā uzvaru svinot Grobiņas SC pārstāvjiem. Pirms tam divas sezonas pēc kārtas 2. līgas čempionātā uzvarēja FC Caramba Rīga futbolisti no galvaspilsētas.

 

 

4O9A6115.jpg